Bazı Ülkelerde Yasaklanan 8 Köpek ırkı hangileridir?

Bazı Ülkelerde Yasaklanan 8 Köpek ırkı hangileridir?

 Bazı Ülkelerde Yasaklanan 8 Köpek ırkı hangileridir?

Bazı ülkelerde yasaklanan 8 köpek ırkı hangileridir? Dünyanın farklı yerindeki birçok ülkede köpek ırkları kontrol edilmekte veya tamamen yasaklanmaktadır. Bunlar iyi eğitilmezse toplum için potansiyel tehlikeler olabilmektedir. Bazı ülkelerde sahibinin sabıka kaydı ve psikolojik durumu incelenmektedir. Bu türleri beslemek için izin alma, bakım koşulları gibi sınırlamalar yapılmış veya tamamen yasaklanmıştır.

Hepsinden ekibi olarak ülkelerde yasaklanan 8 köpek ırkının agresif olmadığına inanıyoruz , sadece yetiştirme koşullarından dolayı potansiyel yatkınlıkları var. Güzel eğitilip bakılan şefkatli bir ailede yetiştiğinde sevgi pıtırcıkları olabileceğini düşünüyoruz.

Sizler için bazı ülkelerde yasaklanan 8 köpek ırkını araştırdık ve sizlerle paylaşıyoruz.

Bu tarz içerikleri sevdiyseniz beğen butonuna basıp yorum kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

8. Rottweiler

yasaklanan rottweiler köpeği

Bazı ülkelerde Yasaklanan Rottweiler, operasyonlarda ve arama kurtarma gibi görevlerde polis köpeği olarak görev almıştır. Ayrıca bekçilik , sığır gütme de başarılı olsalar da 8 ülke onları tehlikeli buluyor. Aslında enerjik ve özgüvenlidirler.

7. Brezilya Mastiff

yasaklanan brezilya mastiff köpeği

Yasaklanan 8 köpekten bir diğeri ise Brezilya Mastiff’dir. Başarılı bekçi köpeği olan bu hüzünlü bakışlı köpek ırkı, tehlikeli ırk listesine eklenmiştir.

6. Tosa

yasaklanan japon tosa köpeği

Japonya’nın köpek ırkı olan bu tür 18 ülkede yasaklanmıştır. Ve ne yazık ki hala köpek dövüşlerinde dövüştürülmektedir. Beslenmesi ve büyütülmesi japonya da yasaldır, ancak bu kontrolsüzlük bilinçsiz sahiplere meydan bırakmaktadır.

5. Dogo Argentino

Ülkelerde yasaklanan 8 köpek ırkından dogo argentino köpeği

Yasaklanan bir diğer köpek ırkı ise Dogo Argentino. Bu köpek ırkı için 18 ülke de kısıtlama veya yasaklama var. Ülkemizde de sahiplenmek, beslemek yasaktır.

4. Staffordshire Bull Terrier

Staffordshire-Bull-Terrier

Ülkelerde yasaklanan 8 köpek ırkından birisi olan Staffordshire Bull Terrier, daha çok köpek dövüşlerine dahil edilmektedir. Bu masum bakışa umursamayan 12 ülke tarafından kısıt veya yasak uygulanmaktadır. Aslında evde beslemek ve büyütmek için uygun bir köpektir ama bu ülkeler için öyle değil.

3. American Staffordshire

yasaklanan American Staffordshire Terrier köpeği

11 ülke tarafından kısıt konmuş veya yasaklanmıştır. Buna rağmen dünyadaki en popüler cinstir.

2. Presa Canario

Ülkelerde yasaklanan 8 köpek ırkından Presa Canario köpeği

8 ülke tarafından kısıtlama veya yasak konulmuştur. Korkunç görünümleri sizi aldatmasın aslında uysal ve sakin köpeklerdir.

1. Pitbull

yasaklanan pitbull köpeği

Ülkelerde yasaklanan 8 Köpek Irkı Listemizin en üstünde olan ve en saldırgan köpek denince ilk akla gelenlerdendir. Ama aslında güzel bir ailede tam bir çocuk gibidir. Ayrıca çok zeki ve çabuk kavrayan bir türdür. 28 ülke de kısıtlanmış veya yasaklanmıştır . Bu ırkın çapraz ırkları da kontrol altına alınmaktadır.

Sizce bu listedeki köpekler tehlikeli midir, yasaklanan 8 köpek ırkından birine sahip olmak ister miydiniz? Anketimizle bizimle paylaşın!

Bu İçeriğe Yorum Yap