Szondi Kişilik Testi – Gerçekten Sen Nasıl Birisin?

Szondi Kişilik Testi – Gerçekten Sen Nasıl Birisin?

 Szondi Kişilik Testi – Gerçekten Sen Nasıl Birisin?

Szondi Kişilik Testi Nedir?

Szondi Kişilik Testi, Macar psikiyatr Léopold Szondi tarafından 1935 yılında geliştirilen, bilinçdışı düşüncelerimizi, korkularımızı ve dürtülerimizi bulmaya çalışan bir kişilik testidir. Bu kişilik testi ile bastırdığınız duyguları ortaya çıkaracağız. Öncelikle, bakalım senin bastırdığın duygular nelermiş? Bu testte sana korkutucu gelen yüzü ve numarayı seçmelisin. Son olarak eğer hazırsan;

O halde Szondi kişilik testine başlayalım…

En korkutucu olan hangisi?

Szondi Kişilik Testi

Szondi Kişilik Testi
Bilinçaltınızda bastırılmış duygulara sahipsiniz!

Takıntı testi

Bir numarayı seçtiyseniz, çocuklukta davranışlarınızda otoriterlik, yönetme ihtiyacı gibi eğilimleri tecrübe etmiş olabilirsiniz. Büyük olasılıkla ebeveynler veya öğretmenler gibi birçok otoriter figürün egemenliğindeydiniz, bu nedenle sizde başkalarına hükmetme hissini bastırıyorsunuz, anlamına geliyor. "Pasif", arkadaş canlısı ve insanları memnun eden birisiniz, ancak kendinizi tehdit altında hissettiğinizde savunmacı veya pasif-agresif olma eğiliminiz var. Derinlerde olsa da, "diğer insanların acılarını fiziksel veya duygusal olarak görmeyi seviyorsunuz."
Sakin olduğunuz kadar her an patlamaya da hazırsınız!

Takıntı testi

Bu, "hareketlere oldukça yoğun, iyi veya kötü tepki verdiğiniz" ve olumsuz duyguları bastırdığınız anlamına gelir. Muhtemelen güçlü bir duygusal maske takıyorsunuz ve olumsuz duyguları diğer duygularınızdan daha iyi saklama becerisine sahipsiniz. Bununla mücadele etmek için uysal ve arkadaş canlısı davranıyorsunuz ve çoğu insan sizi "huzurlu ve güvenilir" olarak görüyor. Ancak baskı altındayken "her an patlama" kapasiteniz var.
Değişimden korkuyorsunuz!

Takıntı testi

Kalıplaşmış davranışları benimseme eğilimindesiniz. Yenilikleri ve değişiklikleri sevmiyorsunuz. Belki de yeni durumlara uyum sağlamayı özellikle zor bulan çekingen bir insansınız. En büyük korkunuz, öz kontrolünü kaybetmektir. Biraz katı, genellikle savunmacı ve belki de 'davranış kodeksinden' asla sapmayan çekingen bir insansınız.
Başkalarına ihtiyacım yok modundasınız!

Takıntı testi

Muhtemelen oldukça sosyal bir insansınız. Sosyalleşmeye ve başkalarıyla iletişim kurmaya, işlerinizde keyif almaya ve sık sık sosyalleşmeye inanıyorsunuz. Sosyallik oldukça yanıltıcıdır ve belki de her zaman yalnız olma duygusuyla yaşayan izole bir insanı gizler. İlişkileriniz, sanki gerçek duygudan yoksunmuş gibi, kişisel olmayan ve yüzeysel görünebilir. Derinlerde, başkalarına ihtiyaç duymadığınızı düşünsenizde gerçekte öyle olmadığının farkındasınız!
Her eyleminizin bir anlamı var!

Takıntı testi

Yoğun bir içe dönüklükle mütevazı bir insan izlenimi veriyorsunuz. Bununla birlikte gerçekte, sessiz ve utangaç biri gibi görünerek, başkalarını etkilemek için aşırı güçlü ve aşırı bir arzuya sahip olabilirsiniz. Görünüşünüze ve davranışlarınıza titizlikle özen gösteriyorsunuz. Örneğin, her zaman şık ve iyi giyimli olmaya çalışırsınız, kıyafetlerinizi başkalarının dikkatini çeken aksesuarlarla tamamlarsınız.
Özgüvenli ve iyimser!

Takıntı testi

İçi dışı bir ve kaygısız biri olabilirsiniz. Her zaman özgüvenli ve iyimser olmaya gayret ediyorsunuz. Tabi bazen de keyfiniz kaçıyor, kronik depresyon ve melankoliye kapılabiliyorsunuz. Bu tür durumlarda şüpheci ve suratsız birine dönüşüyorsunuz. >> Bu tarz kişilikler depresif eğilimlerini bastırmak için insanların derdini dinleyip çözümler üretmeyi kendine rol edinir.
Abartılı her şeyden nefret ediyorsunuz!

Takıntı testi

Davranışlarıyla kışkırtmak istemeyen, gürültüden ve aşırılıklardan nefret eden biri olma ihtimaliniz çok yüksek. Yaptığınız işlerde, mantığınızda ve duygularınızda ölçülü davranmaya gayret edersiniz. Mantıklı ve tutumlu olmak sizin bilinen bir özelliğiniz. Her zaman tamamen kontrollü bir davranışa sahipsiniz...
İstekleriniz ve davranışlarınız arasında zıtlıklar var!

Takıntı testi

Siz kendinizden çok başkalarını memnun etmek için yaşamışsınız. Küçüklüğünüzden itibaren kimlik sorunu yaşamış ve bunu bastırmak zorunda kalmışsınız. Olmak istediğiniz gibi davranamamış diğer insanların sizi görmek istediği bir maske altında yaşamaya çalışmışsınız. Çocukluğundan itibaren depresif bir hayat sizin peşinizi bırakmamış. Hep düşünen, stresli ve depresif birisiniz...

Sonuçları Sosyal Medyada Paylaşın:

 

Bu İçeriğe Yorum Yap