Sivrisineklerden Kurtulmak için Müthiş Çözüm – Bitkisel Çözümler

Sivrisineklerden Kurtulmak için Müthiş Çözüm – Bitkisel Çözümler

 Sivrisineklerden Kurtulmak için Müthiş Çözüm – Bitkisel Çözümler

Ailenizin sağlığını tehlikeye atabilecek toksik kovucuları unutun. Bitkilerin ve çiçekler sadece havayı temizlemekle kalmaz, aynı zamanda böcekleri ve sivrisinekleri evinizden uzaklaştırabilir. Bazıları güçlü bir kokuya sahipken, diğerleri sadece böceklerin koklayabileceği kimyasal bir bileşiğe sahiptir. Ancak hepsi güzeldir ve hem dekoratif hem de bizim için faydalı olabilir. İşte böceklerden ve sivrisineklerden kurtulmak için müthiş çözüm içeren bitkiler…

Hepsinden olarak böceklerden ve sivrisineklerden kurtulmak için müthiş çözüm içeren bitkileri ve çiçekleri araştırdık. Hazır mısınız? Hazırsanız; başlayalım…

1) Kasımpatı

sivrisineklerden kurtulmak için müthiş çözüm

Böceklerden doğal yöntemlerle kurtulmak istiyorsanız; kasımpatı güzel bir seçenek olabilir. Kasımpatı sadece güzel çiçeklere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda harika bir böcek kovucu görevi görürler. Böceklerin sevmediği piretrin adı verilen bir madde üretirler. Kasımpatınızı haşere kontrolü için diğer bitkilerin yanına ekebilir veya sivrisinekleri kovmak için çiçeklerini sıcak suya ekleyerek giysilere veya yüzeylere serpebilirsiniz.

2) Nane

sivrisineklerden kurtulmak için müthiş çözüm

Nane genellikle mutfak amaçlı kullanılır, ancak özellikle karıncaların evinize girmesini engelleme konusunda da harikalar yaratabilir. Karınca bulduğunuz her yere biraz nane serpin ve gitmelerini izleyin. Bu bitkinin yaydığı güçlü koku, istenmeyen böcekleri uzaklaştıracaktır. Bunun yanında nane esansiyel yağı da işe yarar. Bu yöntemlerle karıncalardan doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

3) Lavanta

sivrisineklerden kurtulmak için müthiş çözüm

Lavanta, iyi bilinen bir pire, meyve sineği ve hamamböceği böcek ilacı olan linalool adlı bir bileşik içerir. Bir avuç lavanta yaprağını alıp suyla dolu bir sprey şişesine koyabilir ve cildinize ve mobilyalarınıza serpebilirsiniz. Böceklerden kurtulmak için evde yapılabilecek güzel çözümlerden birisi olabilir.

4) Kedi Nanesi

böceklerden ve sivrisineklerden kurtulmak için doğal yöntemler

Sivrisinek kovucu doğal yöntemlerden birisi de kedi nanesidir. Kediler kedi nanesini sevebilirken sivrisinekler ondan nefret eder. Bu bitki, oldukça etkili kovucu güce sahip nepetalakton salgılar. Kedi nanenizi bahçenizde veya evinizin içinde bırakın ve etkilerine tanık olun. 

5) Adaçayı

böceklerden ve sivrisineklerden kurtulmak için doğal yöntemler

Adaçayı, sivrisinekleri ve böcekleri uzaklaştırabilen karyofillen adı verilen doğal bir bileşiğe sahiptir. Sıcakken daha iyi aktive olur, böylece bu bitkinin birkaç dalını ateşe atabilir ve böceklerin vedalaşmasını izleyebilirsiniz.

6) Fesleğen

Bitkisel çözümler ile sivrisinek ve böcekler nasıl uzaklaştırılır?

Fesleğenin kokusu o kadar güçlüdür ki, hem ağzımızı sulandırabilir hem de böcekleri korkutup kaçırabilir. Yapraklarında 4 tane kovucu bileşen bulunur ve kokunun çıkması için onları ovmanız yeterlidir. Sivrisineklerin evinize girmesini önlemek için pencere kenarlarına biraz fesleğen koyun.

7) Kadife Çiçeği

Bitkisel çözümler ile sivrisinek ve böcekler nasıl uzaklaştırılır?

Kasımpatılar gibi, kadife çiçeği de içlerinde piretrin içerir ve kovucu amaçlarla kullanılabilir. Öncelikle, bir avuç kadife çiçeği ve suyu karıştırıp 2 gün karanlık ve serin bir yerde ara sıra sallayarak dinlenmeye bırakın. Bundan sonra, süzmek ve içindeki sıvıyı çıkarmak için bir bulaşık bezi kullanın. Son olarak, sıvıyı bir sprey şişesine koyun ve kullanıma hazırdır.

8) Kekik

Doğal sivrisinek kovucu

Yemeklerimize eklemek için evde kuru kekik mutlaka vardır. Ancak böcekler bu bitkinin yağ kokusunu sevmediği için gerçek bitkiye sahip olmak da iyi bir fikir olabilir. Özellikle bitkinin suyunu çıkarmak için 4 ila 5 bardak kekik yaprağını ezin. Daha sonra karışımı güneşli bir yerde su dolu bir kaba koyun ve bir gece bekletin. Son olarak, karışıma sıvı bulaşık sabunu ekleyin, süzün ve suyu bir sprey şişesine koyun. Artık kullanıma hazırdır…

Hepsinden olarak evde doğal yöntemlerle böcekleri ve sivrisinekleri uzaklaştırmanıza yarabilecek bitki ve çiçekleri araştırdık. Son olarak, siz evinizde bu bitki ve çiçekleri bulunduruyor musunuz?

Bu İçeriğe Yorum Yap