Hangi Meslekler Dünyanın En Tehlikeli Meslekleri Arasında?

Hangi Meslekler Dünyanın En Tehlikeli Meslekleri Arasında?

 Hangi Meslekler Dünyanın En Tehlikeli Meslekleri Arasında?

Hangi meslekler dünyanın en tehlikeli meslekleri yazımızdaki meslekleri incelemeden geçmeyin derim. Ayrıca hayatınızda heyecan arıyorsanız ve bu listedeki işlerden birini düşünüyorsanız bir kez daha düşünün !

Bazıları yüksek maaşlı olmasına rağmen hiç de kolay olmayan meslekleri araştırdık ve sizlerle paylaşıyoruz. Bu tarz içerikleri sevdiyseniz beğen butonuna basıp yorum kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ve listenin sonunda ki ankette en tehlikeli olduğunu düşündüğünüz mesleğe oy verebilirsiniz.

1.Yüksek gerilim hatlarında çalışmak

dünyanın en tehlikeli 10 meslekleri hangi meslekler, trafoda çalışan elektrikçiler

Yüksek gerilim hatlarında çalışan elektrikçiler güç dağıtımı ve kurulumu yapmaktadır. Ayrıca bunların bakımı ve onarımından sorumlu kişilerdir. Bu iş dünyanın en cesur işlerinden biridir. Çünkü yüksek gerilim hattında çalışan kişi için düşme, elektrik çarpması, yanma gibi sürekli bir tehlike olmaktadır. Güvenlik ekipmanların gelişmesi ile riskler azalsa da tamamen yok olmamaktadır.

2.Oduncu

oduncu ağaç kesiyor

Tarihsel olarak çok eskilerden beri yapılan bir iştir. Genellikle ağaçların kesim işini yapan kişilerdir. Ayrıca dünyanın en tehlikeli işlerinden biridir. Çünkü diğer mesleklere göre 20 kat daha fazla ölme riskiniz vardır. Çoğunlukla ölümler cihazların arızası veya işçilere düşen ağaçlardan dolayı olmaktadır.

3.Kurye

Dünyanın en tehlikeli 10 meslekleri hangi meslekler, kargocu kurye

Hangi meslekler dünyanın en tehlikeli meslekleri yazımızda bu mesleği çok da tehlikeli olarak görmeyen kişiler vardır. Ancak sarhoş bir ortamda ya da öfkeli korkunç bir ruh halinde olan birine paket teslim ettiğinizi hayal edin. Ayrıca kuryelerin hırsızlığa maruz kaldıkları veya ölüme kurban gittikleri de olmuştur.

4.Timsah güreşçisi

Dünyanın en tehlikeli 10 meslekleri hangi meslekler, timsah güreşçisi fotoğrafı

Bir gösteri sanatı olarak yapılan bu iş sizi timsaha kurban edebilir. Timsah güreşçisi, vücut parçalarını timsahın dişleri arasına koyarak ve bir sürü çılgınca şeyler yaparak hayatlarını test ediyorlar. Ancak timsah canlı, hissediyor ve arada tepki veriyor. Yani ne kadar eğitim görse de çok tehlikeli olmakta ve dehşet bir ölüm kaçınılmaz olabilmektedir.

5.Yılan sağımı

zehri alınan yılan

Bu işi yapan kişiler günün belli saatlerinde yılanı (bazı türler) çıkarmak için veya zehrini sağmak için plastik bir kaba iterek çıkarırlar. Yılan zehri panzehirler de ,tıbbı araştırmalarda ve birçok şey için kullanılabilmektedir. Ancak her ne kadar önlem alınmış olsa da oldukça tehlikeli bir iştir.

6.Dağ rehberi

Dünyanın en tehlikeli 10 meslekleri hangi meslekler, dağcılar dağa tırmanıyorlar

Yüzlerce metre yükseklikten düşme riski, sivri kayalar, düşük hava basıncı ve şiddetli rüzgar gibi bir çok tehlike olmaktadır. Ayrıca görevleri sadece yola liderlik etmek değil aynı zamanda oldukça ağır ekipman ve erzakları taşıması ve diğer kişilerin güvenliğini sağlaması gerekmektedir.

7.Astronot

Hangi Meslekler, uzaydaki astronot

Amerika ve Rusya’nın başlattığı uzay girişimlerinin başından beri yüzlerce astronot uzaya gitmiştir. 26 eylül 2019 itibariyle 565 astronot uzaya gönderilmiştir. Ancak bu meslek diğer mesleklere göre daha yüksek olan %6 gibi bir ölüm oranına sahiptir.

8.Savaş muhabiri

savaş muhabiri fotoğraf çekiyor

Savaşın ortasındayken bir gazeteci olarak değil düşman olarak hedef alınabilirsiniz.  Kaçırılma, işkence ve ölüm gibi tehlikeler bir savaş muhabirinin başına gelebilecek olaylardan bazılarıdır.

9.Çatı ustası

çatı ustası çatıyı tamir ediyor

Çatı ustaları, evlerin ve binaların çatılarını onaran ya da inşa eden kişilerdir. Genellikle yüksek irtifada çalışması gerektiği durumlarda çatıdan düşme tehlikeleriyle karşı karşıyadırlar. Ayrıca dünyadaki en tehlikeli dördüncü iştir.

10.Balıkçı

balıkçı teknesi

Kötü hava koşulları, ulaşım sorunları, denize düşme, korsan gemilerinin olası tehdidi gibi birçok olumsuz tehlikeli koşullarda çalışmaktadırlar. Genellikle tehlikeli koşulların ortasında kalırlar. Üstelik dünyada en yüksek ölüm oranına sahip meslektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.