Göz Rengine Göre Karakter Analizi

Göz Rengine Göre Karakter Analizi

 Göz Rengine Göre Karakter Analizi

Göz rengine göre karakter analizi makalesiyle karşınızdayız. Ahmet Selçuk İlkan’ın dediği gibi gözler ruhunuzun penceresidir” sözü aslında çok doğru bir ifadedir. Gözlerimiz; mutluluk, şefkat, sabır, hayal kırıklığı, acı ve öfke gibi duygularımızı yansıtır. Eminim herkes en az bir kere birinin gözlerinden o kişinin ne düşündüğünü, ne hissettiğini anlamıştır. Çünkü gözler birçok durumda bizi ele verebilme yeteneğine sahiptir.

Göz rengimiz kalıtsaldır. DNA kodlamanızdan annenizin, babanızın veya büyükanne ve büyükbabanızın gözlerine sahipsiniz. Gözlerinizin rengi yüzünüzü tamamlar ve ayrıca kişiliğiniz ve hayatla nasıl başa çıktığınız hakkında çok şey söyler.

Yapılan bilimsel bir araştırma, kişilik özellikleri ile göz özellikleri arasındaki bağlantı olduğunu saptadı. Farklı göz rengine sahip kişilerin, göz renklerine dayalı olarak ayırt edici kişilik özellikleri geliştirme eğiliminde olduğunu öne sürüyor. Bu çalışmaya göre, göz rengine göre karakter analizi…

Göz Rengine Göre Karakter Analizi

Kahverengi Gözlü İnsanların Kişilik Özellikleri:

Dışa dönük, hayat dolu ve cana yakın birisiniz. Kahverengi gözlü insanlar genellikle kararlı, ciddi, pratik, kendi kendine yeterli, ve güçlü bir bağlılık duygusuna sahiptirler. Genellikle çekici, sevimli ve yeni arkadaşlar edinmekten hoşlanır. Kibar, sadık ve hayatlarındaki özel insanlara kendini adamış, insanları neşelendirmeyi seven ve gizli duygusal bireyler bilinir.

Ela Gözlü İnsanların Kişilik Özellikleri:

Kararlı, hayal gücü kuvvetli, macerayı seven ve yeni şeyler denemeyi seven, sınırsız bir içsel canlılığa sahiptir. Ela gözlü insanlar genellikle risk alırlar, ancak derin düşünürler. Ela gözlü insanların bir diğer önemli özelliği; zorluklar karşısında dik durabilmeyi başarırlar. Kendi sınırlarını bilirler ancak bazen huysuz, ciddi ve bencil olabilme huyları vardır.

Yeşil Gözlü İnsanların Kişilik Özellikleri:

Gizemli bir havaya ve sessiz aynı zamanda kendi kendine yetebilecek olgunluğa sahiptirler. Yeşil gözlü insanların genellikle önceden ne yapacakları tahmin edilemez, ancak yavaş öfkelenirler. Genellikle sabırlıdırlar ve ve duygularını belli etmekten hoşlanmazlar. Orijinaldirler, yaratıcıdırlar, zekidirler, entelektüeldirler ve dikkat dağıtıcı ortamlarda bile kolayca ciddi konsantre olabilirler.

Yeşil gözlü insanlar özgürlüğü sever, cinsel çekiciliği yansıtır ve büyük baskı altında bile mantıklı kararlar verebilirler. Göz renkleri içerisinde en mutluları olma eğilimindedirler. Tutkulu ve romantik hem de platonik uzun vadeli ilişkilere eğilimlidirler, genellikle çekici ve şehvetlidirler.

Mavi Gözlü İnsanların Kişilik Özellikleri:

Yüksek zeka, asil davalara bağlılık, samimiyet, kendine yeterlilik içerisinde ve duygusaldır. Mavi gözlü insanlar rutine kolayca saplanırlar, genellikle kin beslerler, huysuzdurlar… Ancak büyük bir dayanıklılığa sahiptirler ve genellikle parlak ve mutlu bir doğaları vardır.

Menekşe Gözlü İnsanların Kişilik Özellikleri:

Son derece yaratıcıdırlar ve çok fazla özsaygıya sahiptirler. Genellikle yüksek idealleri olan mükemmeliyetçi kişilerdir. Menekşe gözlü insanlar genellikle çok fazla karizmaya sahiptir. Lakin dengeyi tutturamadıkları anda bencil bireyler olarak tanınabilirler.

Gri Gözlü İnsanların Kişilik Özellikleri:

Gri gözlü kişilerin uyumlu, sessiz ve kendini geri planda bırakan, ancak genellikle kendi fırsatlarını beklemede sabırlı, hesapçı ve aldatıcı oldukları düşünülür. Gri gözlü insanlar cesur ama inatçı olma eğilimindedir. Lakin sevgi konusunda kararsızdırlar.

Siyah Gözlü İnsanların Kişilik Özellikleri:

Canlılık dolu dinamik bir karaktere sahip, siyah gözlü insanlar sıcakkanlı, dürtüsel olmaya eğilimlidir ve genellikle tehlikeli maceralar ararlar. Saygı görürler, büyük bir haysiyet sergilerler, ancak genellikle iddialı, gizli ve gizemlidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.