En Çekici İnsanların 9 Psikolojik Püf Noktası

En Çekici İnsanların 9 Psikolojik Püf Noktası

 En Çekici İnsanların 9 Psikolojik Püf Noktası

En çekici insanların, biriyle tanıştığında nasıl güvenilir ve çekici olduğunu biliyor musun? Linkedin’deki en etkili ve tanınmış kişi olan Jeff Haden, bazı insanların nasıl güvenilir ve çekici olabileceğini anlatıyor.

Hepsinden ekibi olarak sizleri çekici insanların 9 psikolojik noktasını anlamaya davet ediyoruz. Bu tarz içerikleri sevdiyseniz beğen tuşuna basıp yorum kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaybetmekten korkmuyorlar

Bu tür insanlar hatasını kabul eder ve her şeyi kazanmaya çalışmazlar. Hatta onlar hiçbir karşılık beklemeden kendilerinden verir. Eğer bir şey demesi gerekiyorsa çekinmeden söylerler. Ayrıca hatalarını ve zayıflıklarını konuşmak onlar için zor değildir.

Jest ve mimiklerini kullanmayı iyi bilirler

Onlar duygularını doğru ve güzel bir şekilde gösterirler. Böylece Jest ve mimiklerini kullanarak ilginç olmayan bir konuyu bile dinlettirme kabiliyetleri vardır.

Aptal görünmekten korkmuyorlar

En çekici insanların 9 psikolojik püf noktası gülen adam

Garip gözükmekten ve rezil olmaktan korkmuyorlar. Bu yüzden insanlar onlara daha fazla saygı duyuyor. Yani zayıf ve aptal görünmekten korkmazsanız insanlar size gülmez.

Karşılıklı anlayış arıyorlar

Etkileyici insanlar her zaman karşısındaki kişiyle ortak bi nokta bulur. Ancak çoğu insan bunu yapmak yerine sorunlar ve anlaşmazlıklar üretir. Siz bunu yapmayın ve karşınızdaki kişiyle bir ortak nokta bulmaya çalışın. Böylelikle bu, güzel bir konuşma başlatmayı ve olumlu duygular elde etmenizi sağlar.

Tanıştığı kişilerle samimi şekilde memnun olduklarını gösteriyorlar

En çekici insanların 9 psikolojik püf noktası

Herkes bilir ki göz teması kurmak konuşurken çok önemlidir  Ve bu insanlar buna önem verir. Biri konuşurken odaklanıp kelimeleri dikkatlice dinlerler. Böylece bu tür geri dönütler karşınızdaki kişinin güvenini kazanmaya yardımcı olur.

Tanıştığı kişilerin isimlerini her zaman hatırlarlar

Her zaman kişi hakkında detayları ve isimleri hatırlarlar. Böylece karşıdaki kişiyi değerli hissettirerek güven sağlarlar. Yani tanıştığınız kişinin arkadaşlarının, akrabalarının ve evcil hayvanlarının isimlerini hatırlamaya çalışın. Böylece o kişi kendisini önemsediğinizi anlayacak ve bu size sağlam bir imaj katacaktır.

Az konuşup çok dinlerler

Büyüleyici insanlar genelde konuşmaktan daha çok dinlemeyi severler. Böylece karşısındaki kişi hakkında daha çok şey öğrenmelerini ve ortak nokta bulmalarına katkı sağlar. Ancak çekici olmayan insanlar dinlemekten çok kendi hikayelerini dinletmek isterler. Bunu sürekli yaparsanız karşıdaki kişi sizden sıkılacaktır.

Dokunma gücünü kullanırlar

Dokunmak insanları daha iyi anlamanın en güçlü yollarındandır. Bundan dolayı birine tepki verirken bunu nasıl kullanacağınızı düşünün. Örneğin birini tebrik ettiğinizde onun elini sıkmak veya sırtına dokunmak gibi şeyleri duruma göre uygulayın.

İyi soru sorarlar

düşünen adam

Soru sormaktan çekinmezler. Ve çok kolay bir şekilde kendiniz hakkında konuşmanızı sağlayabilirler. Ayrıca bu insanlar ne düşündüğünüzü bilmek istiyor ve bu onları güvenilir yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.